Fotowoltaika

Fotowoltaika

Wraz ze wzrostem używania różnych sprzętów domowych wzrastają też rachunki za prąd. By ograniczyć wydatki, warto zdecydować się na energooszczędne rozwiązania. Nasza firma AtesEnergy z siedzibą w Rzeszowie ma sposób na to, byś nie musiał już dłużej martwić się rosnącymi cenami energii elektrycznej. Oferujemy sprzedaż oraz montaż fotowoltaiki z pompą ciepła, dzięki której zaoszczędzisz pieniądze. Działamy nie tylko na terenie województwa podkarpackiego, ale również całej Polski. Ciesz się niezależnością energetyczną i zacznij korzystać z odnawialnych źródeł energii!

Fotowoltaika – czysta energia ze słońca

System ten wykorzystuje promieniowania słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Pozyskany w ten sposób prąd stały przekształca się w zmienny, który jest odpowiedzialny za zasilanie urządzeń, a także ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Podstawowym elementem, wpływającym na to, że fotowoltaika działa, są panele solarne. Montuje się je na dachu lub gruncie od najbardziej nasłonecznionej strony budynku. Dodatkowo do instalacji fotowoltaicznej można podłączyć pompę ciepła.

Jak działa fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli solarnych, inwertera (inaczej zwanego falownikiem), systemu mocowania, licznika dwukierunkowego, okablowania oraz akcesoriów łączeniowych. Dzięki tym elementom możesz korzystać z energii słonecznej w swoim domu. Jednak cały proces pozyskania prądu jest złożony. Jak działa fotowoltaika? Poniżej krok po kroku przedstawiamy jej funkcjonowanie:

  1. Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele PV, tworzą moduły. Instaluje się je na dachu lub gruncie za pomocą systemu mocowania, zapewniającego stabilność całego układu.
  2. Następnie zachodzi efekt fotowoltaiczny, czyli ogniwa przekształcają energię słoneczną w prąd stały, który dociera do paneli.
  3. Powstały prąd stały jest przekazywany do inwertera, gdzie przekształca się w prąd zmienny. Falownik odpowiada za całą pracę instalacji fotowoltaicznej, sprawdzając i kontrolując, jak działa system.
  4. Montowany przez zakład energetyczny licznik dwukierunkowy zlicza wyprodukowaną przez fotowoltaikę energię elektryczną oraz tę pobraną z sieci publicznej.
  5. Wytworzona energia jest podłączona do sieci energetycznej operatora, natomiast niezużyta – do publicznej. Niewykorzystaną wcześniej energię można odebrać w dowolnym momencie.
Panele fotowoltaiczne naziemne

Fotowoltaika z pompą ciepła

Doskonałym energooszczędnym rozwiązaniem jest również pompa ciepła. Podobnie jak fotowoltaika pozwala efektywnie wykorzystać energię odnawialną. Mogą one ze sobą współpracować, tym samym znacząco obniżając koszty ogrzewania. Dobrze zamontowana instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła posłuży Ci nawet na kilkadziesiąt lat.

AtesEnergy – sprawdzona firma OZE

Dzięki nam zobaczysz, że warto zainwestować w odnawialne źródła energii. Postaw na fotowoltaikę z pompą ciepła, która pozwoli Ci produkować prąd, a jego nadwyżki magazynować w sieci, by następnie odebrać je, kiedy okażą się najbardziej potrzebne. Nasza firma działa nie tylko w Rzeszowie i województwie podkarpackim, ale także w całym kraju. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.


AtesEnergy

ul. Leszka Czarnego 1A

35-615 Rzeszów

+48 505 160 622

(godz. 10-18)

+48 883 580 144

(godz. 10-18)

atesenergygroup@gmail.com

Dane

NIP 5170381630

KRS 0000676557